BLOG

Kolik stojí praní?

21. 09. 2022

Se zdražováním energií se stále častěji objevují dotazy a pochyby, zda se látkové pleny stále vyplatí, kolik vůbec stojí praní a jestli je ekonomické, což mě motivovalo k sepsání následujícího článku...zajímá-li Vás ekonomická stránka látkování, je tento článek určen právě pro Vás ;)

celý článek

Čtvercové pleny - je třeba se jich bát a jak na ně?

18. 08. 2022

Přemýšlíte, jaké pleny pořídit a čtvercových se tak trochu bojíte? Odrazují Vás starší příbuzní náročností péče o ně? Chcete používat klasické čtvercové pleny, ale nevíte jak na ně? Nevíte jak plenu poskládat a správně nasadit? Pak je tento článek právě pro Vás!

celý článek

Jednovelikostní versus novorozenecké pleny, jaké pořídit?

15. 01. 2022

Vystačíte si s jednovelikostními plenami nebo musíte pořídit novorozeneckou výbavičku? Vyplatí se pořídit si novorozenecké pleny? Spousta maminek při nákupu plen váhá, proto přinášíme podrobnější článek na tuto tématiku, který Vám snad pomůže při rozhodování ;-)

celý článek

Péče o plenky z umělých materiálů

05. 11. 2019

V článku se dozvíte specifika umělých materiálů jako jsou např. flees, coolmax a mikrovlákno a získáte typy, jak tyto materiály prát, aby si zachovaly svoji funkčnost.

celý článek

Vyplatí se látkovat?

31. 10. 2018

Občas se objevují dotazy, zda se vůbec látkové pleny vyplatí, když jedna plena vyjde na 400 Kč a více, často také narážíme na názory, že praní je drahé a že se nedoplatky za vodu jsou extrémní, což nás motivovalo k sepsání tohoto článku, který přináší zamyšlení nad finanční stránkou látkování.

celý článek

Šanelka - jedinečná vícevrstvá plena od narození po nočník

28. 10. 2018

Znáte už naši Šanelku? Na první pohled by se mohlo zdát, že Šanelka je obyčejná vícevrstvá plenka, ale díky drobné úpravě střihu v podobě oušek vznikla naprosto unikátní a jedinečná plena, kterou stojí za to alespoň vyzkoušet ;-) Rády bychom Vám Šanelku a vícevrstvé pleny obecně blíže představily.

celý článek

Perkarbonát sodný - skvělý pomocník do domácnosti, nejen na praní plen

03. 05. 2018

O perkarbonátu již alespoň jednou v životě slyšela téměř každá látkující maminka - jedná se o často doporučovaný prostředek na skvrny, ale ne každý pak ví, že se jedná o skvělého pomocníka do domácnosti, který pomůže při úklidu. Pojďme se podívat, na co vše ho můžete využít.

celý článek

Jak na zapáchající a zanesené plenky

24. 01. 2018

Začaly Vám z ničeho nic smrdět plenky? Jsou pleny cítit i po vyprání případně hned, jak se miminko vyčůrá? Začalo se Vám miminko z plen opruzovat? Přinášíme Vám článek o možných příčinách těchto problémů s tipy na to, jak je vyřešit.

celý článek

Domácí mycí emulze na zadeček / domácí vlhčené ubrousky

08. 11. 2017

Chcete se vyhnout používání kupovaných vlhčených ubrousků a nevíte jak na to? Přinášíme Vám jednoduchý návod na domácí mycí emulzi na zadeček a na domácí vlhčené ubrousky.

celý článek

Jak správně nasadit kalhotovou plenku a svrchní PUL kalhotky

24. 09. 2017

V následujícím článku se Vám pokusíme co nejlépe vysvětlit, jak správně nasadit kalhotovou plenku a svrchní. Správné nasazení je totiž důležité, proto aby oblečení miminka zůstalo v suchu a miminko bylo látkovou plenkou co nejméně omezováno.

celý článek

Druhy separačních plen

14. 09. 2017

Základní přehled druhů separačních plen pro usnadnění Vašeho výběru ;)

celý článek

Domácí prací prášek

08. 09. 2017

Zkuste si vyrobit domácí prací prášek

celý článek

Co vše je potřeba pro pohodlné látkování

06. 09. 2017

V tomto článku se dozvíte co vše je dobré pořídit pro pohodlné látkování, aby vám nic nechybělo a zároveň jste nenakoupili zbytečnosti :-)

celý článek

Protékající pleny - důvody a řešení

03. 09. 2017

Byly jste na látkování natěšení a teď jste zklamaní, protože plenky protékají a musíte miminko několikrát za den převlékat? Chcete látkovat i v noci, ale první pokusy skončily mokrým pyžamkem? Z ničeho nic Vám začaly pleny protékat? Jaké mohou být důvody, proč pleny protékají a co se s tím dá dělat?

celý článek

Jak na pletené vlňáčky

01. 09. 2017

Zde se dozvíte co všechno budete kromě šikovných rukou potřebovat k upletení vlastních vlněných svrchních kalhotek.

celý článek

Jak na tvrdé pleny - domácí máchadlo

28. 08. 2017

Postrádáte při praní plen aviváž? Nemáte sušičku a pleny jsou tvrdé jako struhadlo? Už Vás nebaví kupovat drahé komerční prostředky plné chemie? Ať už máte jakýkoliv důvod, máme pro Vás dobrou zprávu, existuje jednoduché řešení ;-)

celý článek

Jaké svrchní kalhotky vybrat?

16. 08. 2017

Pár informací pro správný výběr svrchní kalhotek.

celý článek