Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Šanelka - jedinečná vícevrstvá plena od narození po nočník
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
28.10.2018

Šanelka - jedinečná vícevrstvá plena od narození po nočník

Na první pohled by se mohlo zdát, že Šanelka je obyčejná vícevrstvá plenka, ale díky drobné úpravě střihu v podobě oušek vznikla naprosto unikátní a jedinečná plena, kterou stojí za to alespoň vyzkoušet ;-) Rády bychom Vám Šanelku a vícevrstvé pleny obecně blíže představily.

Vícevrstvé plenky jsou dalo by se říci skvělým kompromisem mezi klasickými čtverci a kalhotkovou plenou. Oproti čtvercům jsou mírně savější a jednodušší na použití, zároveň však nezruinují Vaši peněženku. I když i plná výbava kalhotkových plen může ve výsledku vyjít levněji než nákup plen jednorázových, přece jen se jedná o větší jednorázovou investici a některé maminky ocení levnější variantu látkování. Za nás je ideální nakombinovat si více druhů plen, díky tomu si můžete poskládat cenově přijatelnou a pro každou příležitost vhodnou výbavu - a do té jednoznačně patří i vícevrstvé pleny ;-)

Ač to tak na první pohled nevypadá, vícevrstvé pleny jsou velmi univerzální - dají se používat na kalhotkový sklad se snappi sponkou, později jednoduše na rovno do svrchních, ale také na vycpání kapsových AIO plen či na zvýšení savosti kalhotkové pleny například na noc, využijete je tedy po celé plenkové období. U běžných vícevrstvých plen je bohužel značně omezeno období, po které je můžete používat na kalhotkový sklad. Velmi brzy začnou být pleny malé, co se obvodu bříška týká, a buď musíte přejít na sklad na rovno nebo zakoupit větší velikost, která již ovšam znamená další investici. Tyto větší velikosti už se navíc ani příliš nevyužijí na dovycpání jiných plen, protože jsou na to moc objemné a dlouhé.

A právě z tohoto důvodu se zrodila myšlenka na plenu, která by se na kalhotkový sklad dala použít po celé plenkové období. Realizace nebyla jednoduchá, jak jsme si původně představovaly. První nápad na jednoduché rozšíření pleny ve vrchní části ztroskotal na nevhodném tvaru při poskládní na třetiny. Následovalo testování na papíře, vystřihování, modelování, první pokusy na starém ručníku, až po zadání ušití prvního prototypu švadleně. Následně jsme oslovily Nikol Jelínkovou, výrobkyni značky Lillybe, s nabídkou na spolupráci při šití této pleny, upravil se použitý materiál a na svět přišla Šanelka tak, jak ji můžete znát dnes ;-) 

Porovnání s vícevrstvou plenkou Katyv Baby velikost M:

 

 

A v čem že je Šanelka tak výjimečná? Díky svému střihu sedne jak malému miminku, tak aktivnímu batoleti a lze použít na kalhotkový sklad po celé plenkové období. Plena délkou sedu odpovídá spíše starším dětem (8kg a více), ale je tenoučká, takže menším miminkům bez problémů zmenšíte zahnutím, aniž by vznikl obrovský balík na zadečku. Zároveň díky ouškům ovšem nemusíte řešit, že je plenka malá v pase. Ouška nejsou nikterak výrazná, takže nebrání použití na rovno či jako savé vrstvy do jiných plen. Velikost upravíte buď přehnutím spodní části (vhodné především pro chlapečky, kteří čůrají spíše dopředu) nebo zahnutím plenky nahoře u uší.

 

Šanelka na kalhotkový sklad a její porovnání s jednovelikostní kalhotovou plenou:

 

 

Zmenšení Šanelky pro drobnější děti:

 

Zahnutí plenky pro novorozence (univerzální řešení a řešení pro chlapečky):

 

 

Porovnání obou novorozeneckých verzí Šanelky s novorozeneckou kalhotovou plenou a pidiPUKem:

 

 

Na závěr si shrneme výhody a nevýhody této plenky - u nevýhod se jedná spíše o obecné nevýhody vícevrstvých plen.

 

Výhody:

+ variabilní plena, kterou lze přizpůsobit aktuálním potřebám miminka - jedna plena od narození až po     nočník

+ cenově dostupná

+ dělá štíhlé a přesto savé balení (v případě větších dětí lze zvýšit savost vkládací plenou stejně jako u kalhotkových plen)

+ rychle schnoucí

 

Nevýhody:

- je potřeba použít snappi sponku (ne každému vyhovuje)

- absence gumiček (při nesprávném nasazení může řidší stolice protéct)

 

Určitě doporučujeme tuto vícevrstvou vyzkoušet a zařadit do každé výbavy! 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat:

info@plenkomanie.cz

+420 739 307 138 

Příjímáme platby

       

Sledujte nás

   

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz