01. 09. 2017

Jak na pletené vlňáčky

Na úvod připomeňme, že svrchní vlňené kalhotky neboli krátce řečeno vlňáčky jsou nejprodyšnější variantou svrchních kalhotek. Navíc se také jedná o přírodní materiál, a to je daší jejich veliké plus. 

Co pořídit, než ve vrhneme do tvoření:

  • merino vlnu bez superwash úravy - výrobců je několik, my máme výbornou zkušenost s ručně barvenou merino vlnou od značky Decida. Nejen že krásně funguje, ale také má úžasné barevné vzory, takže výsledné vlňáčky budou i pastvou pro oči, tuto vlnu najdete v naší nabídce zde. Doporučujeme vlnu přemotat do klubíčka pro pohodlnější odmotávání. 
  • jehlice na pletení - ideální jsou ponožkové jehlice velikost 4 (jedná se o pět kratších jehlic) nebo o kruhové jehlice také velikost 4 (dvě jehlice spojené k sobě)
  • tužku a papír na poznámky
  • nůžky
  • jehlu nebo háček na začištění
  • tenkou kulatou gumu nebo kloboukovou gumu, pokud chceme pas vystužit proti vytahování
  • pomocnou jehlici pro odložení ok, pokud je to dle návodu potřeba
  • návod - návodů je na internetu několik, stačí zadat do vyhledavače, zde je několik tipů:

https://www.mimibazar.cz/navod/7245/bezesve-vlnacky

http://www.strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html

http://www.decida.cz/NAVODY-NA-PLETENI-a6_0.htm

 

 Pomůcky

Pokud už máme vše nachystané a máme vybraný návod, můžeme se vrhnout do díla ;-)  

 

 

Merina vlna má bohužel jednu nepříjemnou vlastnost, a to tendenci roztahovat se. Po prvním nebo druhém použití možná zjistíte, že vlňáčky už nepruží tak hezky jako hned po upletení a jsou trochu volnější, především v pase. Přišly jsme proto s vychytávkou - gumou do pasu. V oblasti pasu jsme v několika řadách pomocí háčku do vlňáčků vháčkovaly kloboukovou gumu. Vlňáčky díky gumě krásně pruží, přitom dítě není otlačené ;-)

 

 

Před prvním použitím nezapomeňte vlňáčky řádně nalanolinovat. U nových se dopručuje lanolinovou lažeň zopakovat alespoň 2x. Návod jak správně nalanolinovat najdete na našem youtube ;-)

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ