Doprava a platba » Expedice a doprava - aktuálně!

Expedice a doprava během stavu nouze

 

Vzhledem k atuálnímu vývoji situace omezujeme expedici  - expedovat budeme dle aktuálního počtu balíčků, minimálně však 2x týdně. Snažíme se omezit v rámci zdraví nás i našich dětí zbytečné každodenní chození na Českou poštu a Zásilkovnu kvůli například dvěma, třem balíčkům a proto budeme odesílat hromadně ve větším množství. Pokud objednávky budou, budeme expedovat! V případě, že na zboží spěcháte, je možné se individuálně domluvit - kontaktujte nás a informujte se o aktuální situaci ohledně expedice. Malé zdržení je možné i ze strany samotných přepravců, kteří se snaží dělat maximum a přizpůsobovat se každodenním změnám. Děkujeme za pochopení!

Doporučujeme volit platbu kartou nebo převodem a omezit dobírky a tím i zbytečný kontakt s kurýry, volbu ale necháváme na Vás! Zásilkovna i DPD již zrušily možnost platby v hotovosti, dobírky je možné uhradit pouze kartou!

Aktuální informace ohledně jednotlivých přepravců (pravidelně budeme upravovat):

Česká pošta

Aktuálně doručuje bez omezení, ale v jednání je zapojení logistiky České pošty do zásobování pilířů státu - konkrétně nemocnic, složek integrovaného záchraného systému atd. V tomto případě může dojít k omezení nabídky komerčních služeb, konkrétně doručování jednotlivých zásilek jednotlivým adresátům.

Česká pošta vyzývá klienty, aby zvážili návštěvy pošt a dalších provozoven a omezili je na minimum, zároveň dochází k uzavření sklem nekrytých přepážek na jednotlivých pobočkách! Otevírací doba pro běžné klienty se omezuje od 9 do 16 hodin (do 9 hodin pouze důchodci a ZTP nad 50 let), menší pobočky mohou mít individuální kratší otevírací dobu, prosím ověřte si ji. Ruší se víkendový provoz!

 

Zásilkovna - výdejní místo

I v provozovnách, ve kterých je zakázán maloobchodní prodej, je nadále možné vydávat zásilky zakoupené na internetu - záleží na rozhodnutí konkrétní prodejny. Některé prodejny se uzavírají úplně, jiné omezují výdejní dobu. V logistické síti Zásilkovny dle aktuálních informací zůstávají tisíce výdejních míst. Zásilkovna se snaží pravidelně aktualizovat informace, ale je vhodné si před zvolením konkrétní pobočky v objednávce ověřit její dostupnost!

Pro zrychlení výdeje a eliminace kontaktu osob Zásilkovna zavádí pouze bezkontaktní platby, tj. na pobočkách je možné od pondělí hradit dobírku pouze bezkontaktně (např. kreditní kartou). 

 

Zásilkovna - doručení na adresu 

 Z důvodu omezení některých výdejních míst Zásilkovna posiluje vlastní síť home delivery (doručení na adresu), proto tento způsob dopravy aktuálně doporučujeme jako nejspolehlivější variantu! Dobírku je možno hradit pouze bezkontaktně!

 

DPD

Přeprava po ČR z adresy na adresu nadále probíhá bez jakýchkoli omezení.

Dobírku je možno hradit pouze bezkontaktně!

 

Osobní odběr 

Osobní odběr je i nadále možný v Boskovicích po předchozí domluvě na adrese Na Dolech 10. V Brně je možnost osobního odběru dočasně zrušena na obou odběrných místech!

 

Doprava do zahraničí

Informace zjistíme na požádání!

Dle aktuálních informací se na hranicích České republiky se Slovenskem a Rakouskem tvoří velké kolony z důvodu zákazu osobní přepravy. Nákladní přeprava sice nadále funguje, ale kvůli kolonám bude pravděpodobně docházet ke zpoždění v přepravě zásilek. Zasílání zásilek do Itálie není možné!